Jdi na obsah Jdi na menu
 


Florbalistky Tatranu Střešovice včera doma v 10. kole extraligy žen porazily Olomouc 7:6 v prodloužení.

5. 11. 2018

Florbalistky Tatranu Střešovice včera vyhráli v 10. kole extraligy žen, když v domovské Stodola Aréně zdolaly FBS Olomouc po napínavém průběhu 7:6 v prodloužení. 

Tatranky začaly aktivně, ale první branky se dočkaly hráčky Olomouce, když se v čase 16:28 po pěkné kombinaci prosadila Tereza Mošťková. Asistenci si připsala Lucie Cholinská. Radost Olomouce však netrvala dlouho, jelikož se v čase 17:04 po přihrávce sedmnáctileté Markéty Prontekerové trefila Natálie Višvaderová. Do šaten se po první třetině tak šlo za stavu 1:1.

Druhou třetinu začaly domácí hráčky skvěle. V čase 21:37 se trefila Daniela Reindlová po nahrávce Žanety Rekové. Za dalších 43 sekund to bylo 3:1 díky trefě Anety Lisové. Na gól jí přihrávala Julie Faťunová. Jediná přesilovka celého utkání využita nebyla. Zahrál si ji Tatran, když byla vyloučena Cholinská, která sekla přes hokejku Karolínu Vlachovou. Tatranky slavily další gól v čase 34:47, který po přihrávce Barbory Zabavské vstřelila Žaneta Reková. Po tomto gólu se probudily hráčky hostí. Nejprve na 2:4 snížila v čase 37:13 po nahrávce Jitky Oháňkové Michaela Žáková, 21 vteřin poté dala gól na 3:4 Cholinská a přihrávala jí Mošťková a 22 vteřin před koncem druhé třetiny v čase 39:38 po nahrávce Martiny Pejzlové vyrovnala na 4:4 Tereza Bořutová. 

I třetí třetina byla vyrovnaná. Olomouc do ní ovšem vstoupila lépe. V čase 46:25 se hostující hráčky díky gólu Terezy Reimerové dostaly do vedení 5:4. Na gól nahrávala Žáková a v čase 47:42 to bylo 6:4. Skórovala Oháňková a nahrávku si připsala Pejzlová. V čase 48:55 předvedla parádu domácí kapitánka Adéla Kramperová, která dala krásný gól z půlky a míček ještě otřela o břevno. Asistenci si připsala teprve šestnáctiletá Natálie Houžvičková. V čase 54:30 mohlo být vyrovnáno. Žaneta Reková objela branku, ale bohužel pro domácí trefila jen brankářku Olomouce Lenku Kubíčkovou. Tatranky se přece jen vyrovnání dočkaly. Stalo se tak v čase 57:08, kdy nahrávku Houžvičkové zužitkovala Reková. Zápas tak byl po základní hrací době nerozhodný 6:6 a šlo se do prodloužení. To trvalo pouhých 40 vteřin, když se po přihrávce Kramperové podruhé v utkání trefila Reindlová. 

Tatranky se dočkaly vítězství alespoň za dva body a bodovaly tak po pěti předchozích zápasech, kde nebodovaly. 

Nejlepšími hráčkami utkání byly zvoleny za Olomouc Lucie Cholinská a za domácí Střešovice to byla Žaneta Reková. Další utkání sehrají Tatranky v sobotu 17.11. od 15 hodin v Jičíně.

Kapitánce Tatranu Adéle Kramperové jsem položil po utkání pár otázek: 

"Adélo, jak hodnotíš utkání, nejprve to vypadalo, že dojdete k vítězství za tři body, ale nakonec je to za dva body. Tak jak zápas hodnotíš z pozice kapitánky" ?

"Tak samozřejmě mě mrzí ten výpadek, který jsme měly ve druhé třetině, ale nakonec jsem ráda, že jsme to zakončily takhle vítězně a jsem pyšná na holky, jak bojovně hrály" .

"Ty sama máš 1+1. Myslíš si, že to bylo i týmově, že jste se dokázaly semknout za stavu 4:4, když Olomoučanky vyrovnaly" ? 

"Určitě" .

"Je to důležité, že jste konečně po tak dlouhé sérii bez bodu dokázaly konečně zabodovat a že Vás čeká posun v tabulce o jednu příčku" ?

"Tak v této chvíli, kdy se ten zápas otáčí za nepříznivého stavu, tak je to vždycky práce celého týmu, takže to není jen o jedné nebo více hráčkách. A doufám, že jsme tímto zápasem odstartovaly sérii výher" .

"Tak jo, tak já Vám gratuluji k vítězství a těším se na další domácí utkání" .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář